صفحه اصلی
راهنمای
         خانه

راهنمای دریافت قالب های طراحی
در اینجا نکاتی مهم در رابطه با استفاده از قالب های طراحی را یادآور می شویم که با رعایت این نکات فنی به بهترین نتیجه از چاپ طراحی خود خواهید رسید. این نکات شامل مواردی چون توجه به خطوط برش، خطوط تا و... می باشد.

پیش از طراحی حتما به اندازه دقیق گسترده ی قالب ها توجه داشته باشید و طبق اندازه ی قالب های بارگذاری شده عمل کنید. قالب های قابل دانلود به اندازه ی واقعی طراحی و در سایت، بخش قالب ها قرار داده شده اند.

در طراحی توجه داشته باشد که بخش‌های مهم طرح خود را در کناره‌های کار قرار ندهید. همیشه فاصله مطمئنی در طرح خود تا لبه‌‌های کار (محدوده برش) در نظر بگیرید و خطوط تا و برش را در فایل نهایی چاپی خود قرار ندهید. (این خطوط در راهنمای قالب ها با رنگ مشکی و خط چین نشان داده شده اند)


از هر طرف کار حداقل حدود 5 میلی‌متر را بعنوان محدوده ی نا امن درنظر بگیرید. در کلیه محصولات چاپی از هر طرف کار بخشی در برش حذف می‌شود، به همین دلیل قرارگیری عناصر، متون، تصاویر و لوگوها در فایل طراحی شما باید به گونه‌ای باشد که وقتی محصول نهایی بُرش زده می‌شود، تصاویر و نوشته‌ها دست نخورده باقی بماند و با کناره کار نیز فاصله داشته باشد. به این منظور طرح خود را (از هر طرف حداقل 5 میل‌متر - 2 میلی‌متر برش و 3 میل‌متر محدوده امن)، از عناصر مهم خالی کنید و در عین حال پس‌زمینه را تا انتهای فایل ادامه دهید تا پس از برش کناره‌های محصول بدون رنگ نباشد.


از قرار دادن کادر و حاشیه در کناره‌های کار خودداری کنید. وجود کادرهای هندسی در طراحی احتمال بوجود آمدن عدم تقارن را در چاپ و برش بالا می برد.


در محصولاتی مانند بروشور، فولدر، پاکت نامه و ...که در بخشی تا می‌شوند از قرار دادن نوشته‌ها و عناصر اصلی در نزدیکی محل تا (از هر طرف خطوط تا 5 میلی‌متر و بیشتر) خودداری نمایید.


در محصولات چاپی که نیاز به صحافی دارند، مانند: پاکت ها، فولدر، ساک دستی و... دقت کنید که در محل "جای چسب" یا "لب چسب" رنگ قرار ندهید. (اینکار موجب اختلال در چسبندگی میشود)


در طراحی ساک دستی به قسمت لبه برگردان در قالب ساک دستی دقت کنید. این قسمت پس از صحافی برعکس می شود، پس درصورتیکه از متن در این قسمت استفاده می کنید، آن را برعکس در طراحی قرار دهید.


در آخر یادآور می شویم در تمام محصولات به شیوه تا خوردن و بسته شدن بخش های آن کاملا دقت کنید تا پیش از چاپ، از نحوه باز و بسته شدن و چگونگی نمایش نهایی آن پس از صحافی آگاه باشید.