menu

صفحه اصلی
     خانه بلاگ
راهنمای کامل ایجاد یک برند بوک برای کسب و کار شما 156  

نویسنده: پیام حیاتی

مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه

وقتی برای اولین بار شغلی را راه اندازی می کنید، احتمالا ایجاد برند بوک در صدر لیست اولویت های شما نمی باشد.

احتمالاً حتی در 10 عنوان لیست شما هم نیست، به نظر می رسد خسته کننده و وقت گیر است  و حتی غیر ضروری.

با این حال ، همه اینها درست نیست. با کمک این راهنما، انجام این کار دیگر خسته کننده و اتلاف وقت نخواهد بود.

این راهنما بر روی مواردی که شما نیاز دارید تمرکز می کند و به شما نشان می دهد چرا ایجاد یک برند بوک ضروری است.

 


 • چرا به یک برند بوک احتیاج دارید

یک برند بوک برای تمام مشاغل دارای مزایای بلند مدت است. این اساساً سندی است که به کل سازمان شما کمک می کند تا در بالای هویت برندینگ بمانید.

این شامل تیم های فروش شما ، بازاریاب ها ، طراحان شما  و حتی خود شما می شود.

بدون داشتن یک برند بوک ، علامت تجاری شما ممکن است برای پایدارماندن مدام در حال تقلا کردن باشد و همانطور که می دانید، مشتریان در هنگام برندسازی به دنبال ثبات هستند و این امر فوق العاده مهمی است.

یک برند بوک شامل موارد زیادی است که مربوط به برند یا نام تجاری شما است ، از جمله:

بدون داشتن یک برند بوک  تعریف هر یک ازعناصر ممکن است متفاوت شود، ممکن است متوجه شوید که تیم فروش شما از یک تن صدا صدا استفاده می کند در حالی که طراحان شما از تن صدای دیگری استفاده می کنند، این کار به هیچ عنوان سودمند نیست.

بنابراین ، به طور کلی ، یک برندبوک چیزی است که ارزش ها و شخصیت منحصر به فرد شرکت شما را تقویت می کند.

این به شما کمک می کند تا متمرکزتر شوید و باعث افزایش اعتماد به نفس در بین مخاطبان می شود. همچنین این امکان را برای شما فراهم می کند که داستانی را که می خواهید مشتریانتان بشنوند ، بازگو کند.

علاوه بر این ، باعث می شود تا شما را مجبور به یادآوری مداوم همه در مورد برند شما کند.

و به جای این که مجبور باشید خود را همیشه به کارمندان جدید معرفی کنید، می توانید در عوض فقط برند بوک خود را به آنها تحویل دهید.

 

 • چگونه می توان کتاب تجاری را برای تجارت خود ایجاد کرد
 • ماموریت خود را تعریف کنید

شما نمی توانید یک کتاب تجاری ایجاد کنید، مگر اینکه بدانید رسالت برند شما چیست.

امروزه ، ایجاد و تقویت کردن مأموریت شما مثل همیشه آسان نیست و بسیاری از مشاغل با تکیه بر کلمات کلیدی نامفهوم در دام گرفتار شده اند، کلمات نامفهوم را استفاده نکنید.

درعوض ، درباره هدف سازمان خود فکر کنید. چرا وجود دارد؟ در دنیای وسیع و گسترده چه تفاوتی دارد؟

چه چیزی شما را از همه جدا می کند؟ شرکت شما در کجا قرار دارد؟

 

 • چشم انداز خود را تعریف کنید

چشم اندازراهنمای شماست. این به شما نشان می دهد که شرکت شما به کجا می رود و چگونه می خواهید آن را به آنجا برسانید.

در اینجا آنچه Sergio Arboledas از MintTwist در مورد اهمیت تعریف یک چشم انداز روشن از شرکت می گوید:

وی گفت: "دیدگاه شفاف شرکت برای رشد تجارت بسیار مهم است. برای تدوین اهداف استراتژیک سطح بالا ، اهداف میان مدت و تراز کردن سه ستون سازمان شما استفاده می شود: کارکرد ، بازاریابی و امور مالی. در MintTwist ما به دنبال ارتباط با مشتریان خود فراتر از روابط مرسوم طراحی و توسعه آژانس هستیم و با مردم و شرکت هایی که با آنها همکاری می کنیم شریک زندگی هستیم. این ماموریت ما برای ایجاد کمپین های دیجیتالی است که نه تنها نوآورانه و پیشرو در بازار هستند بلکه مهمتر از همه ، موفقیت تجاری را ارائه می دهند. "

به این فکر کنید که می خواهید شرکت شما چقدر بزرگ (یا کوچک) باشد. آیا می خواهید بزرگ باشید؟ یا از اینکه نسبتاً کوچک هستید خوشحال هستید؟

به عنوان مثال ، آیا می خواهید انواع مختلفی از محصولات و خدمات را به آنهایی که در حال حاضر ارائه می دهید ، تقسیم کنید و ارائه دهید؟

به آینده نیز فکر کنید و نوع میراثی را که می خواهید به جا بگذارید در نظر بگیرید.

 

 • برند خود را Persona تعریف کنید

Persona برند همان شخصیت برند است. این همان چیزی است که همه کانال های شما از ایمیل تا وب سایت و رسانه های اجتماعی را تنظیم می کند.

اگر شخصیت برند خود را به درستی پیاده سازی نکنید ، خطر ارسال پیام های مختلط برای مشتریان خود را خواهید داشت.

ممکن است عجیب به نظر برسد اما سعی کنید نام تجاری خود را به عنوان یک شخص تصور کنید. چه نوع فردی خواهد بود؟ آیا این یک فرد پر جنب و جوش، سرگرم کننده است؟ یا اینکه شخصی جدی و خونسرد می باشد؟

یک راه بهتر برای ساختن یک شخصیت تجاری قوی ، فکر کردن به همان 5 صفت است که به بهترین وجه مارک شما را توصیف می کنند. شاید شما می توانید به 5 مورد دیگر فکر کنید که نشانگر برند شما نیز نیستند.

فقط توصیفی باشید و شاید با همان کلماتی که برای اولین بار به ذهن خطور می کند شروع کنید. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که من باید صفت هایی را ارائه دهم که بهترین توصیف شرکت SEO را دارند.

ممکن است از کلماتی مانند توانمند ، هوشمند و مفید استفاده کینم. برای ایجاد ایده هایی که "کلیک" می کنند ، از روش های طوفان خلاق و مغزی استفاده کنید. شاید ، تیم خود را ترغیب کنید تا به شما کمک کنند.

صفاتی که شما در آن قرار می گیرید صفاتی هستند که تصمیمات مربوط به برندسازی آینده شما را راهنمایی می کنند.

 

 • مخاطب هدف خود را تعریف کنید

قبل از اینکه بتوانید یک برند بوک واقعا خوب بسازید ، باید به درستی درک کنید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. چه کسانی از محصولات شما استفاده می کنند؟ چه کسانی از وب سایت شما بازدید می کنند؟

این همان چیزی است که ماگدا بلاسچکیک از Nozbe درباره تعریف مخاطب هدف می گوید.

"به دست آوردن مشتری جدید گرانترین بخش از کل کار بازاریابی است. با توجه به این موضوع ، هر بازاریاب باید سعی کند گروهی را که با آنها کار می کنند محدود کند. ارائه خدمات یا کالا به شخصی که در واقع به آن احتیاج دارد، بسیار موثرتر است نسبت به ارائه کلی برای همه افراد."

به منظور تعریف گروه هدف از تلاشهای بازاریابی ما در Nozbe ، ابتدا با افرادی که در حال حاضر از برنامه بهره وری ما استفاده می کنند ، صحبت کردیم و آنها را آنالیز کردیم. ما همچنین سعی کردیم مشخص کنیم که Nozbe به آنها چه پیشنهاداتی می دهد و چگونه آنها از استفاده از برنامه کارهای ما استفاده می کنند. به این ترتیب ، ما لیستی از مشکلاتی را ایجاد کردیم که کاربران Nozbe با آنها دست و پنجه نرم کردند قبل از اینکه آنها به ما روی آورند.

براساس آن (و بسیاری از کارهای Google Analytics) ، ما پروفایل مشتریان بالقوه خود را ایجاد کردیم. "

 

 • استفاده از آرم خود را تعریف کنید

شما از قبل یک طرح لوگو را برای خود ایجاد کرده اید (امیدوارم) اما آیا به فکر بهینه سازی آن در محیط های مختلف بوده اید؟

ببینید ، لوگو یک مارک همیشه  یکسان در هر کانال، پلت فرم یا موارد دیگر نیست. نسخه های تاریک و نسخه های روشن آن وجود دارد، اندازه های مختلفی نیز وجود دارد.

به عنوان مثال ، گاهی اوقات یک آرم با بقیه پالت در یک رسانه خاص مطابقت ندارد.

بیایید تصور کنیم که لوگوی تجاری من معمولاً صورتی و سفید است، اما باید آن را در یک بروشور طراحی شده که بسیار تاریک است استفاده کرد به جای اینکه لوگو معمول خود را در آنجا بچسبانیم و امیدوار باشیم که متناسب با آن باشد ، می توانیم به برند بوک خود نگاهی بیندازیم و نسخه تاریک تر از لوگو خود را استفاده کنیم.

 

 • رنگ های خود را انتخاب کنید

برای اینکه برند شما از نظر ظاهری و احساسی از حالت پایداری برخوردار باشد ، باید پالت رنگ خود را تعریف کنید.

ترجیحا باید آن را تا حد امکان محدود کنید. در واقع ، این ایده خوبی است که حداکثر با چهار رنگ اصلی همراه باشید.

در اینجا یک قانون کلی وجود دارد که می توانید هنگام تصمیم گیری در مورد پالت رنگ خود از آن استفاده کنید:

هنگام ایجاد راهنمای برند خود، حتماً تمام اطلاعات لازم را درج کنید تا هرکسی که در تیم شماست ، بتواند رنگهای شما را به طور دقیق بازآفرینی کند. همچنین باید یادداشت کنید که چه زمان و چگونه می توان از هر رنگی استفاده کرد.

 

 • تایپوگرافی خود را تعریف کنید

در حال حاضر ، شما باید از قبل در مورد قلم خود تصمیم می گرفتید. در برند بوک خود ، شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع فونت های خاصی استفاده شوند و البته و چگونگی استفاده از آنها را نیز باید بدانید.

این شامل دستورالعمل هایی برای استفاده از رنگ و اندازه و همچنین نوع های مختلف قابل قبول می باشد.

توجه خواهید کرد که برندها به طور معمول دارای دو نوع اصلی هستند و یک نوع مکمل نیز دارند. گاهی اوقات آنها یک نوع جایگزین نیز دارند.

این یک کار خوب است که یک فونت برای لوگوی خود و فونت های دیگر برای سایر کاربردها داشته باشید ، زیرا به ایجاد تضاد کمک می کند.

در بخش تایپوگرافی از برندبوک تجاری خود، باید در مورد اینکه آیا می خواهید نسخه شما همیشه در مرکز قرار داشته باشد ، یا اینکه آیا باید در بعضی مواقع از چپ یا راست تراز شود ، توجه داشته  باشید. جزئیات چیزهایی مانند فاصله را نیز توضیح دهید.

 

 • لحن صدای خود را تعریف کنید

نکته اصلی تعیین صدای شما شناسایی لیستی از کلماتی است که شرکت شما می خواهد با آن در ارتباط باشد و همچنین لیستی از کلماتی که نمی خواهد با آنها در ارتباط باشد.

در هنگام انجام این کار به شخصیت برند خود نگاهی بیندازید و مخاطبان را هدف قرار دهید. چه نوع زبانی با هر دو متناسب است؟

همچنین ایده خوبی است که نگاهی به لیست صفت های خود بیاندازید و صدای آن را ایجاد کنید.

و در مورد پیام هایی که تاکنون ایجاد کرده اید چطور؟ چی برای تو بهتره؟ چیزهای خوب را انتخاب کنید و روی آنها گسترش دهید.

 

 • تصاویر خود را تعریف کنید

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید آنها را مورد توجه قرار دهیم.

شما باید تصمیم بگیرید که از چه نوع تصویری در برند شما استفاده شود. به عنوان مثال ، آیا شما می خواهید فقط عکس ها را در نظر بگیرید یا تصاویر، اینفوگرافیک ها و انواع دیگر گرافیک ها مثل نمودار؟

همچنین باید تصمیم بگیرید که چگونه و چه زمانی از آنها استفاده خواهید کرد.

علاوه بر این ، برند بوک شما باید اطلاعاتی در مورد نحوه ویرایش تصاویر و همچنین اینکه کدام رنگ ها با آنها ست می شوند را در نظرگرفت.

به عنوان مثال ، آیا تصاویر شما حاشیه رنگی خواهند داشت و اگر چنین باشد ، چه رنگی خواهد داشت؟

برای بهتر متوجه شدن، به تجزیه و تحلیل خود در گذشته نگاهی بیندازید تا ببینید چه نوع تصاویری برای شما کارکرد بهتری داشته است.

اگر هنوز مطمئن نیستید ، به رقبای خود نگاهی بیندازید تا ببینید که آنها با چه تصویری پیش می روند.

یک مجموعه از تصاویر نیز ایجاد کنید و ببینید که کدام نوع از تصاویر واقعاً حال و هوای برند شما را نشان می دهند. به عنوان مثال ، ممکن است بدانید که تصاویر الهام بخش بیننده را میخکوب می کنند.

 

 • نتیجه

ایجاد یک برند بوک زمان و تلاش زیادی را نیاز دارد، اما ارزش آن را دارد. این به شما کمک می کند تا نوع ثبات و انسجامی را که مشتریان به دنبال آن هستند، پیاده سازی کنید.

انجام این کار می تواند به پایه ای برای ساختن یک سیستم بازاریابی مؤثر همه کاره تبدیل شود. همچنین با اطمینان از اینکه کل تیم شما می داند چه کار کند ، باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد.

با این کار ارزش های شرکت شما تقویت می شود و روابط نیز در تیم شما بهبود می یابد.

اگر می خواهید یک برند بوک برای کسب و کار خود ایجاد کنید و نیاز به راهنمایی و کمک کنید ، حتما با ما در تماس باشید!

 

منبع

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را در بهبود این مطلب یاری نمایید.
نظرات ارزشمند شما