menu

صفحه اصلی
     خانه بلاگ
مهترین نکاتی که در رابطه با سفارش سررسید تبلیغاتی باید بدانید !! 80  

نویسنده: پیام حیاتی و علی شیرزاد

مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه

سالنامه دفتر یا کتابی است دست‌نویس یا چاپ‌شده که در مورد رویدادهای اتفاق‌افتاده در یک سال اطلاعاتی می‌دهد. سالنامه‌ها ممکن است موضوعات مختلفی از جمله اقتصادی، سیاسی، یا اجتماعی را پوشش دهند یا تنها به یک موضوع بپردازند. سالنامه می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌هایی باشد که بنا به تصمیماتی اتخاذ شده‌اند تا یاد و خاطرهٔ حوادث، اتفاقات، یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه دارند. نوشتن سالنامه می‌تواند در مواردی چون حقوقی، بازرگانی، انبارداری یا تولیدی جنبهٔ قانونی داشته باشد.

سالنامه از ترکیب دو کلمه سال و نامه تشکیل شده و شاید به این دلیل باشد که سالنامه، مجموعه‌ای از نامه‌هایی است که فرد برای سال می‌نویسد یا برعکس. یعنی سال (گذر زمان)، و صاحب سالنامه، نامه‌نگاری‌هایی با یکدیگر ترتیب می‌دهند و به همین دلیل است که برای برخی از مردم، سالنامه یک وسیله کاملاً شخصی محسوب می‌شود.

 


 • انواع سالنامه 

سالنامه‌های مختلفی در سال‌های اخیر به چاپ رسیده‌اند که از آن میان، سالنامهٔ هنرمندان، سالنامهٔ تئاتر و سالنامهٔ جاودانه‌های ایران را می‌توان نام برد. سالنامه می‌تواند تقویم نیز باشد یا تقویمی در بطن خود داشته باشد.

 

 • اندازه سالنامه

سالنامه و سررسید هر اندازه می‌تواند بزرگ یا کوچک باشد. اندازه‌های معمولِ سررسید یا سالنامه، تقریباً مانند قطع کتاب، عبارتند از:

 1. سالنامه وزیری
 2. سالنامه اروپایی
 3. سالنامه سلطانی
 4. سالنامه رحلی
 5. سالنامه رقعی
 6. سالنامه پالتویی
 7. سالنامه خشتی
 8. سالنامه جیبی
 9. سالنامه ارگانایزر

بهترین زمان برای سفارش سررسید و سالنامه اختصاصی

سفارش دهندگان چاپ سالنامه مهم ترین دغدغه و نگرانی که در هنگام سفارش سالنامه اختصاصی خودشان دارند تحویل به موقع آن از ناحیه تولید کننده سالنامه تا قبل از سال است که تاخیر در تحویل دادن سالنامه هم می تواند از ناحیه تولید کنند باشد که شامل سفارشات زیاد و یا خرابی دستگاه و بسیار دیگر موارد و یا حتی می تواند از ناحیه سفارش دهنده سالنامه به دلیل تاخیر در سفارش به وجود بیاید که ذکر این موارد نه تنها باعث تعلل در تحویل دادن سفارش می شود بلکه موارد دیگری از قبیل افزایش قیمت به دلیل محدودیت زمانی، لغو بسیاری از جزئیات و نپرداختن به جزئیات سفارش به دلیل کمبود وقت ، محدودیت در انتخاب گزینه های مختلف چاپ سالنامه اختصاصی همچون انتخاب جلد و درج نوشته های خاص و موارد دیگر از این قبیل که ممکن است به خریدار، یکسری موارد خاص و با قیمت خاص تحمیل شود. ما در این مقاله قصد داریم به زمان مناسب چاپ سالنامه بپردازیم تا برای شما مشکلات ذکر شده بوجود نیایدسفارش دهندگان چاپ سالنامه مهم ترین دغدغه و نگرانی که در هنگام سفارش سالنامه اختصاصی خودشان دارند تحویل به موقع آن از ناحیه تولید کننده سالنامه تا قبل از سال است که تاخیر در تحویل دادن سالنامه هم می تواند از ناحیه تولید کنند باشد که شامل سفارشات زیاد و یا خرابی دستگاه و بسیار دیگر موارد و یا حتی می تواند از ناحیه سفارش دهنده سالنامه به دلیل تاخیر در سفارش به وجود بیاید که ذکر این موارد نه تنها باعث تعلل در تحویل دادن سفارش می شود بلکه موارد دیگری از قبیل افزایش قیمت به دلیل محدودیت زمانی، لغو بسیاری از جزئیات و نپرداختن به جزئیات سفارش به دلیل کمبود وقت ، محدودیت در انتخاب گزینه های مختلف چاپ سالنامه اختصاصی همچون انتخاب جلد و درج نوشته های خاص و موارد دیگر از این قبیل که ممکن است به خریدار، یکسری موارد خاص و با قیمت خاص تحمیل شود. ما در این مقاله قصد داریم به زمان مناسب چاپ سالنامه بپردازیم تا برای شما مشکلات ذکر شده بوجود نیاید

 • زمان مناسب چاپ سالنامه

صحبت کردن درباره زمان مناسب چاپ سالنامه به نوع سفارش و تیراژ آن بسیار بستگی دارد که در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم:

 • زمان مناسب سفارشات محدود

ممکن است سفارشات محدود در زمان های پایانی سال به چاپ برسند ولی هرگز ما این توصیه را به شما نمی کنیم زیرا ثبت سفارش در رزوهای پایانی ممکن است بسیاری از مواد خام از جمله نوع جلد، کاغذ و مواردی دیگر به اتمام رسیده باشد و شما در انتخاب سالنامه دلخواه خودتان دچار محدودیت هایی بشوید و نتوانید آن سالنامه دلخواه خودتان را به چاپ برسانید و به دلیل تاخیر در ارسال سفارشات خود نتوانید در زمان مقرر سالنامه ها را به افراد مورد نظر توزیع کنید. توصیه ما همچون سفارشات انبوه این است که در زمان مناسب و قبل از زمان ریسک پذیری سفارش خودتان را انجام بدهید و سعی کنید قبل از آن با دقت به بررسی جزئیات سفارش خود بپردازید و به روزهای انتهایی سال موکول نکنید.

 • زمان مناسب سفارشات در حجم متوسط و معمول

اگر شما قصد سفارش در حجم های متوسط و معمول را دارید و نیازی به چاپ سالنامه اختصاصی ندارید و قصد دارید از بین سالنامه های رونمایی شده توسط تولید کنندگان یکی را انتخاب کنید توصیه می شود انتخاب سالنامه خودتان را به بعد از رونمایی از طرح های جدید تولید کنندگان موکول کنید که زمان آن معمولا در یک بازه زمانی از ابتدا آذرماه تا تقریبا انتهای دی ماه می باشد و شما می توانید در این بازه های زمانی طرح های مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و به چاپ برسانید و همچنین شما می توانید بعد از رونمایی از طرح های جدید توسط این شرکت ها، طرح مورد نظر خودتان را سفارشی سازی کنید که این سفارش سازی شامل درج لوگو، درج نوشته اختصاصی همچون احادیث، اشعار و … ، انتخاب نوع رنگ کاغذ، لت گلاسه و مواردی از این قبیل می باشد.

پس در نتیجه به افراد سفارش دهنده در حجم های متوسط توصیه می شود طرح های خودشان را بلافاصله بعد از رونمایی طرح ها ، انتخاب و سفارش دهند.

 • زمان مناسب برای سفارشات زیاد

برای شرکت ها و سازمان هایی که قصد سفارش انبوه سالنامه را دارند باید این نکته را توجه کنند که هرساله وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی در اواخر مهرماه و یا در اوایل آبان ماه سالنامه و تقویم سال بعد را رونمایی می کند پس سفارش سالنامه قبل از آن تاریخ عملا بی دلیل و غیر منطقی می باشد اما سازمان ها، ادارات بزرگ، بانک ها و سایر نهاد های خصوصی و دولتی بزرگ رسما از تابستان طرح و مدل دلخواه خودشان را طراحی و پس از اعلام رسمی تاریخ کشوری سال بعد؛ طرح خودشان را به چاپ می رساند که این امر باعث می شود که به راحتی در این مدت زمان باقی مانده هر مدل طرحی را که علاقه دارند بدون هیچ محدودیتی و با نهایت دقت و با درج ریزترین جزئیات به چاپ برسانند که این امر باعث کاهش هزینه های به عمل آمده می شود و اطمینان حاصل می کنند که طرح خودشان را در زمان مقرر تحویل خواهند گرفت.

 • زمان مناسب برای چاپ سالنامه اختصاصی

همان طور که گفته شده است چاپ سالنامه اختصاصی دارای موارد بسیار خاصی مانند جلد، کاغذ، متریال و … مواردی از این دست می باشد که می توانید تا قبل از اعلام رسمی تقویم سال بعد به طراحی آن بپردازید و با شرکت هایی که چاپ سالنامه اختصاصی دارند وارد مذاکره بشوید و طرح خودتان را با نهایت دقت و با درج مطالب شخصی خودتان آماده کنید و در زمان اعلام رسمی تاریخ کشوری سال بعد به چاپ برسانید و سعی کنید اگر حجم سفارشات شما در ابعاد وسیعی می باشد سفارش خودتان را نهایتا تا انتهای دی ماه به ثبت برسانید. سفارش به موقع باعث می شود قیمت چاپ سالنامه برای شما ارزان تر محاسبه شده و جای چانه زنی برای شما بازتر خواهد بود و همچنین به آن کیفیت دلخواه مورد نظر خودتان خواهید رسید.

امیدوار هستیم با خواندن این مقاله بتوانید به زمان مناسب چاپ سالنامه در زمان مقرر برای خودتان رسیده باشید.

نویسنده این مقاله اقای علی شیرزاد مدیر فروش مجتمع چاپ و تبلیغات پان می باشد برای ارتباط مستقیم با ایشان و همچنین دریافت مشاوره می توانید از صفحه تماس با ما استفاده کنید.

منبع
نظرات ارزشمند شما