menu

صفحه اصلی
     خانه بلاگ
سرد و گرم را زیـباتر بنوشیم! 49  

نویسنده: نرگس خبازخوب

صنعت بسته بندی صنایع غذایی در بخش ملزومات کافی شاپ ها علاوه بر توجه به زیبایی های بصری، به سهولت در حمل و نقل، کارایی و سهولت در ارائه محصول نیز توجه دارد. ملزومات کافی شاپ ها با توجه به نیازها و خواسته های مشتریان طراحی شده و نه تنها تحول عظیمی در سهولت حمل و نقل و مصرف محصولات کافی شاپ ها ایجاد کرده بلکه موجب تبلیغات خلاقانه برای کسب کارهای مربوطه نیز شده است.


امروزه و در فرهنگ جوامع مختلف رفتن به مکان های آرام و دنج همچون کافه ها و یا کافی شاپ ها رونق بسیار زیادی پیدا کرده است، به گونه ای که در بیشتر شهرها محله های اندکی می یابید که فاقد یک کافه دنج با طراحی خلاقانه و زیبا و نوشیدنی و خوراکی های لذیذ نباشد.

کافی شاپ ها جایگاه ویژه ای برای عموم مردم دارند. بسیاری از افراد دوست دارند در زمانی خاص از زندگیشان گوشه ای دنج با خود خلوت نمایند و با صرف نوشیدنی خوشمزه از تنهایی خویش لذت ببرند، همچنین برخی از آنها نیز در هوای سرد زمستانی تمایل دارند که خود و دوستانشان را به صرف نوشیدنی های داغ و دلچسب دعوت کنند و بدین ترتیب خاطره ای خوش را در دفتر زندگیشان به ثبت برسانند. برای اینکه بتوانیم کافه خود را در خاطر مشتریان ثبت نماییم، بهتر است ملزومات کافی شاپ را با بهترین کیفیت و با چشم اندازی فوق العاده تهیه کنیم. ملزومات کافی شاپ معمولا شامل مواردی همچون منو کافه، کاغذ زیر سینی، سینی مقوایی، لیوان مقوایی، نگهدارنده ی لیوان، و... می باشد که در مقاله به توضیح مختصری درباره هر یک از این موارد می پردازید.

 

لیوان مقوایی لیوان یکبار مصرفی که غالبا با پلاستیک یا موم پوشیده می شوند تا برابر انواع مایعات مقاوم باشند را لیوان های مقوایی یا کاغذی می نامند، که با حجم های مختلف همچون 230-200 و 360 سی سی و گرماژهای مختلف تولید می گردند. این محصول نیز یکی دیگر از ملزومات کافی شاپ است که با طراحی خاص و منحصر به فرد خود، به خوبی می تواند مشتری را تحت تاثیر قرار دهد. لیوان مقوایی به صورت یکبار مصرف و سازگار با محیط زیست تولید می شود. برای جلب رضایت مشتریان بهتر است از لیوان هایی استفاده گردد که طراحی آن با تم یا نام کافی شاپ همخوانی داشته باشد، همچنین باید به کیفیت و بهداشتی بودن آن نیز توجه ویژه شود، زیرا مشتری با دیدن لیوان های مقوایی بی کیفیت احساس می کند که کافه دار برای مشتریان خود ارزش قائل نیست و بدین ترتیب حاضر به انتخاب مجدد کافی شاپ برای صرف نوشیدنی نمی گردد.

امروزه نوشیدنی قهوه به جایگاه ویژه ای در زندگی افراد مختلف پیدا کرده است، به همین علت کافی شاپ ها به بهترین مکان برای افرادی که علاقه زیادی به نوشیدن قهوه دارند، تبدیل شده اند. همینطور که کافی شاپ باید از فضایی جذاب و رمانتیک برخوردار باشد، باید به بخش بیرون بر هم توجه ویژه داشته باشد چراکه بدلیل مشغله کاری و کمبود زمان در کلانشهرها خیلی از مشتریان ترجیح میدهند که نوشیدنی خود را بصورت بیرون بر سفارش داده و یا در ماشین خود و در مسیر محل کار خود صرف کنند. بنابراین بمنظور تاثیرگذاری بیشتر بر مشتری می توان برای سرو قهوه و دیگر نوشیدنی ها از لیوان و نگهدارنده لیوان زیبا با طراحی خلاقانه استفاده نمود.

 

امروزه سینی هولدر به یکی از محصولات پرکاربرد در رستوران ها و کافی شاپ ها تبدیل شده اند چراکه کار حمل لیوان ها را بسیار آسان کرده است همچنین این محصول در سایزهای مختلف قابل تولید هستند که پر مصرف ترین سایز آن چهارتایی می باشد.

 

 لیوان جرء محصولاتی است که علاوه بر پرمصرف بودن، نگهداری و حمل بیش از دو عدد آن برای هر فرد دشوار است اما با پیشرفت تکنولوژی و اختراع محصولات جدیدی از قبیل هولدر لیوان نگهداری را به کاری آسان تبدیل کرده است. از هولدرها می توان در اتومبیل نیز استفاده کرد و کارآیی بالایی دارند.

 

افزایش تعداد کافه های دلیوری و علاقه روزافزون مصرف کنندگان به استفاده از لیوان کاغذی، نگهدارنده ی لیوان (هولدر لیوان) برای کافه و قهوه، صاحبان این مجموعه ها را نیازمند استفاده از ابزاری برای انتقال لیوان کاغذی کرده است.

یکی از محصولات پرمصرف و پرطرفدار که شرکت های چاپ و تبلیغات به مشتریان خود ارائه میکند ، هولدر لیوان کاغذی (هولدر لیوان کافی) و یا اصطلاحا جا لیوانی و یا هولدر بیرون بر میباشد .

هولدر لیوان کاغذی در طرحهای مختلف و بر اساس سلیقه مشتری طراحی میشود. و مکمل بسیار خوبی در کنار لیوان های یکبار مصرف بیرون بر کافی شاپ هست. علاوه بر آن سینی های هولدر یا سینی های مقوایی نگهدارنده برای لیوان و ظرف های بستنی نیز تولید میشود.

قیمت تمامی این ملزومات کافی شاپ بر اساس گرماژ مقوا وسایز آن متفاوت میباشد.

همچنین امکان چاپ روی هولدر لیوان کاغذی و سینی هولدر، این امکان را به مشتری میدهد تا به بهترین نحو تبلیغات خود را روی هولدر لیوان کاغذی و سینی کاغذی چاپ و برند خود را به شهرت بیشتر برسانند. هر چند جهت سهولت و تسریع در تحویل اجناس ، میتوانید از طرح های عمومی چاپ شده هولدرهای بیرون بر لیوان کاغذی نیز استفاده نمایید

 
نظرات ارزشمند شما