menu

صفحه اصلی
     خانه بلاگ
5 مهارت اساسی برای توسعه دهندگان وب 30  

نویسنده: پیام حیاتی

مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه

بیایید برای لحظه ای وانمود کنیم که شما در حال راهنمایی شخصی هستید که به تازگی طراحی وب را شروع کرده است. آنها می خواهند مهارت های لازم را برای حرفه ای شدن بیاموزند، اما مطمئن نیستند کجا باید تمرکز کنند یا از کجا شروع کنند برای راهنمایی به آنها چه می گویید؟

بیایید امروز به پنج مهارت اساسی برای توسعه دهندگان وب نگاهی بیندازیم.


  • HTML و CSS

از دیدن این دو در لیست شگفت زده شده اید؟ این تا حدی قابل درک است ، زیرا مطمئناً فناوری های "هیجان انگیز" تری وجود دارد. اما این بدان معنا نیست که باید آنها را برکنار کنیم.

در واقع HTML و CSS همچنان ساختمانهای وب هستند. HTML مانند هر زمان دیگری مهم است ، حتی اگر از زبانهای قوی تر مانند PHP یا JavaScript استفاده می کنید. نقش آن ها برای کمک به ما در ایجاد یک وب معنایی و در دسترس ، تکامل یافته است.

CSS همچنین کاملاً تکامل یافته است. ظهور CSS Grid و Flexbox نحوه ایجاد چیدمان را دگرگون کرده است. و همچنین به همراه طراحی واکنشی و تکنیک های پیشرفته یک ظاهر طراحی ، به اصلی ترین انیمیشن تبدیل شده است. در برخی موارد ، این حتی به عنوان جایگزینی مناسب برای JavaScript عمل می کند.

بنابراین درست مانند یک خانه به پایه و اساس محکمی احتیاج دارید ، توسعه دهندگان وب باید HTML و CSS را از کاملا درک کنند زیرا انجام سایر کارکردهای پیشرفته بدون آنها دشوار خواهد بود.

 

  • جاوا اسکریپت (JavaScript)

جاوا اسکریپت نیز تکامل خود را طی کرده است. این زبان غالباً برای دستكاری عناصر DOM و اضافه كردن اندكی از كاركردها به وب سایت ها استفاده می شود و هنوز هم برای این هدف کاملاً ماهر است.

با این حال ، ما اکنون می بینیم که تمام رابط ها با جاوا اسکریپت به عنوان ماده اصلی ساخته می شوند. این ارتباط بسیاری با چهارچوبهای قدرتمندی دارد که در سالهای اخیر به وجود آمده اند. React و Vue ، به ویژه ، راه را در این زمینه پیش برده اند.

در حالی که ما هنوز ندیده ایم که این UI ها وب را به دست بگیرند ، اما این بخشی است که باید به رشد خود ادامه دهد. 

یکی دیگر از زمینه های رشد از طریق WordPress و ویرایشگر بلوک آن Gutenberg است. از React استفاده زیادی می کند ، که به نظر می رسد نیاز به ایجاد بلوک های سفارشی بومی نیز باشد.

همه اینها را در کنار هم قرار دهید و دلایل معتبر زیادی برای تمرکز روی مهارتهای JavaScript دارید.

 

  • نحوه کار با API ها

این روزها ، وب سایت ها فقط به پرونده های محلی یا پایگاه های داده وابسته نیستند. آنها اغلب داده ها را از تعدادی از منابع خارجی بیرون می کشند. ارائه دهندگان از قبیل سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، سرویس های ابری و شبکه های تحویل محتوا (CDN) از عملکردهای اساسی زیادی بهره می برند.

در بسیاری موارد ، وب سایت ها از طریق API (رابط برنامه نویسی برنامه) با این منابع خارجی ارتباط برقرار می کنند. این امکان دسترسی به داده ها و ویژگی های یک سرویس یا برنامه را از طریق مجموعه خاصی از مراحل - معمولاً از طریق کد - فراهم می کند.

API ها با همه اندازه یکسان نیستند. آنها می توانند اختصاصی باشند، بنابراین آنچه برای یک سرویس احتمالاً برای سایرین کار نخواهد کرد. ضربه زدن به یک مورد معمولاً نیاز به حفاری در مستندات API خاص دارد.

بنابراین ، یادگیری جزئیات پشت هر API که می خواهید با آنها کار کنید مهم است. چه توییتر ، چه آمازون AWS یا Google Maps ، باید برای به دست آوردن بیشترین استفاده از آنها ، مطالعه کنید.

بعضی اوقات ما می توانیم خوش شانس باشیم و عملکرد API مورد نیاز ما در حال حاضر برای ما وجود دارد. اغلب ، آن را در چیزی مانند افزونه وردپرس پیدا خواهید کرد. اما مواقعی وجود خواهد داشت که شما مجبور باشید مستقیماً با یک ارائه دهنده کار کنید تا آنچه را که لازم دارید انجام دهید.

 

  • توانایی تطبیق

به نظر می رسد که همیشه ابزار جدید ، تکنیک یا رمزگذاری موفقیتی برای دستیابی به توجه ما وجود دارد. بنابراین ، آخرین مهارت اساسی ما در این گردهمایی همه در مورد سازگاری با یک وب در حال تغییر است.

یکی از بزرگترین ترس ها در طراحی وب و توسعه ، عقب افتادن است. شما نمی خواهید کیف خود را نگه دارید و سایرین از آخرین و بزرگترین روندها استفاده کنند.

به همین دلیل بسیار مهم است که با روشهای جدید انجام کارها و دیدن اینکه چگونه آنها در جریان کار شما قرار می گیرند سازگار باشید.

هرچند یک نکته مهم وجود دارد، هر چیز جدیدی ارزش وقت شما را نخواهد داشت. چالش در یافتن مهارت هایی برای اضافه کردن به کارنامه خود متناسب با انواع پروژه هایی است که می خواهید روی آن کار کنید.

شاید بهترین کاری که باید انجام دهید پ این است که به روند صنعت توجه کنید. اگر چیزی را می بینید که می تواند در حرفه شما جالب به نظر برسد، زمان بیشتری کسب کنید تا در مورد آن بیشتر بدانید پس از تشخیص مناسب بودن ، می توانید عمیق تر در مورد آن مطالعه کنید.

 

  • اصول را بیاموزید ، سپس به جلو بروید

فشار زیادی بر توسعه دهندگان برای جذب کتابخانه هایی که ارزش دانش دارند وجود دارد. اما حقیقت این است که شما لازم نیست همه جزئیات را بدانید.

هر یک از مهارتهای ذکر شده در اینجا بسیار گسترده است. نکته اصلی در یادگیری جنبه های بنیادی می باشد که مهمتر از همه موارد است.

با آشنایی با اصول اولیه ، می توانید با گذشت زمان ، دانش خود را عمیق کنید. خیلی اوقات ، ما یاد می گیریم که چگونه x ، y و z را انجام دهیم ، زیرا ما روی پروژه ای که به آن نیاز دارد کار می کنیم. این یک مزیت طبیعی از تجربه است.

بنابراین ، اگر مناطقی در این لیست وجود دارد که چیزهای زیادی راجع به آن نمی دانید  نگران نباشید. از کوچک شروع کنید و راه خود را به سمت بالا طی کنید، در نهایت، مهارت های لازم برای موفقیت را بدست خواهید آورد.

 

منبع

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را در بهبود این مطلب یاری نمایید.
نظرات ارزشمند شما