صفحه اصلی
     خانه بلاگ
بهترین طراحی برای لیوان های تبلیغاتی 551  

نویسنده: نرگس خبازخوب

طراحی لیوان تبلیغاتی به دلیل استفاده ی روزانه ای که لیوان در مکان های مختلف مانند: شرکت ها و ادارات دولتی،  کافی شاپ و رستوران ها و... دارد؛ همواره مورد توجه بوده است.  

لیوان های تبلیغاتی معمولا در دو نوع لیوان سرامیکی و لیوان کاغذی دسته بندی میشوند که روش طراحی و چاپ هر کدام متفاوت میباشد. که در ادامه به نکات مهم طراحی و چاپ هر دو دسته میپردازیم.

 • لیوان های کاغذی:چاپ افست

لیوان های کاغذی معمولا برای استفاده در مکان های پر رفت و آمد مانند ادارات و یا برای استفاده در رستوران ها (همراه با طراحی متناسب و زیبا) به چاپ میرسند0  

 • لیوان های سرامیکی: چاپ سابلیمیش(حرارتی)

لیوان های سرامیکی به دو منظور طراحی و چاپ میشوند: یکی برای استفاده ی روزانه ی کارکنان یک مجموعه و یکی بعنوان یک هدیه ی تبلیغاتی( همراه با درج لوگو کسب و کار هدیه دهنده در طراحی لیوان)؛ که بسیار کاربردی و ماندگار میباشد.


طراحی و چاپ لیوان سرامیکی تبلیغاتی

روش چاپ مورد استفاده برای لیوان تبلیغاتی چاپ سابلیمیشن (حرارتی) میباشد که در ادامه توضیحات لازم در این باره ارائه شده است. لیوان سرامیکی یکی از پرکاربردترین ظروف تبلیغاتی میباشد که همواره مورد استقبال تمامی اقشار از مشتریان تا کارمندان یک مجموعه قرار میگیرد. لیوان های سرامیکی در ابعاد و اشکال مختلف مانند: لیوان سرامیکی بزرگ، لیوان سرامیکی دو سوم، لیوان سرامیکی حرارتی، فنجان و نلعبکی سرامیکی و... تهیه میشوند؛ که روش چاپ تمامی آنها سابلیمیشن(چاپ حرارتی) میباشد.

 

نکات ضرروی آماده سازی فایل طراحی لیوان سرامیکی و چاپ سابلیمیشن

 

این چاپ یکی از بهترین روش‌های چاپ بر روی اشیاء به حساب می‌آید. فرآیند چاپ سابلیمیشن بسیار ساده است، کافی است طرح دلخواه‌تان را پرینت بگیرید، بر روی محصول مورد نظر (مثل لیوان، ساعت و...) بچسبانید و با دستگاه حرارت دهید. طرح مورد نظر بر روی لیوان چاپ شده و آماده است. این طرح چاپی قابل شست و شو بوده و پاک نخواهد شد.

 • طراحی چاپ سابلیمیشن تمام رنگ بوده و محدودیتی برای انتخاب رنگ در چاپ سبلیمیشن لیوان سرامیکی وجود ندارد.
 • ضروریست پیش از طراحی هر کدام از لیوان های سرامیکی، قالب طراحی لیوان مورد نظر را از چاپخانه یا بخش طراحی دریافت کنید و به خطوط راهنما و حاشیه ی اطراف کار دقت کنید.
 • سعی کنید از رنگ های تنپلات در طراحی لیوان سرامیکی استفاده کنید و زمینه طراحی خود را با استفاده از پترن تکمیل کنید.
 • در طراحی لیوان سرامیکی به فاصله ی بین لوگوها در هر طرف لیوان دقت کنید و از خطوط راهنمای قالب از پیش آماده شده، پیروی کنید.
 • فایل خروجی طراحی لیوان سرامیکی برای چاپ سابلیمیشن باید با فرمت Jpgو رزولوشن R:300 و مد رنگی M:RGB باشد.

 

طراحی و چاپ لیوان کاغذی

 

لیوان کاغذی به روش چاپ افست چاپ میشود. لیوان های کاغذی در دسته ی ظروف و جعبه های رستورانی کاربرد بسیار فراوانی دارد. و یکی از اقلام پر مصرف از مجموعه ظروف چاپی و یکبار مصرف مجموعه های رستورانی میباشد. گاهی مواقع لیوان کاغذی برای استفاده عمومی و روزامه کارکنان یک مجموعه طراحی شده و به چاپ میرسد. 

 

نکات ضرروی آماده سازی فایل طراحی لیوان کاغذی

 • فایل خروجی طراحی لیوان کاغذی برای چاپ افست باید با فرمت Jpgو رزولوشن R:300 و مد رنگی M:CMYK باشد.
 • متن ها و تصاویر مهم حداقل 5 میلیمتر یا بیشتر از حاشیه قالب طراحی فاصله داشته باشند و سعی کنید عناصر اصلی طراحی را به لبه های کار و خطوط تا نچسبانید.
 • در طراحی لیوان کاغذی دقت کنید که متن ها پس از صحافی روی جای چسب ها قرار نگیرند.
 • ضروریست پس از اتمام طراحی لیوان کاغذی از طراحی خود چک پرینت تهیه کرده و ماکت لیوان را بسازید تا از صحیح بودن قرارگیری نوشتار و تصاویر روی لیوان پس از صحافی اطمینان پیدا کنید.
 • سعی کنید در قسمت لب چسب های لیوان کاغذی رنگ قرار ندهید؛ اینکار فرایند صحافی را دچار مشکل خواهد کرد.

 

 
نظرات ارزشمند شما