menu

صفحه اصلی
     خانه بلاگ
قیف فروش یا Sales Funnel 96  

نویسنده: پیام حیاتی

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

  • 4 گام اصلی در قیف فروش عبارتند از:
  1. Awareness
  2. Interest
  3. Decision
  4. Action

 

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را در بهبود این مطلب یاری نمایید.


در اینجا می خواهیم به صورت ساده و به دور از فرایند فروش آنلاین در وب سایت ها قیف فروش را توضیح دهیم.
یک فروشگاه لباس را در نظر بگیرید افراد در بالای قیف فروش در ابتدای ورود ابتدا محصولات را نگاه می کنند و در فروشگاه قدم می زنند. یک همکار فروش با گرمی از آنها استقبال و سعی می کند آنها را در فرایند انتخاب و خرید راهنمایی کند.
مشتری ردیفی از پیراهن های موجود در دکور را مشاهده می کند و به سمت آنها می رود در این هنگام یک همکار فروش با او ارتباط برقرار می کند و به او می گوید در صورت خرید سه یا چند پیراهن می تواند تخفیف بیشتری به شما ارائه دهد.
این پیشنهاد برای مشتری جذابیت دارد و چهار پیراهن را انتخاب می کند. سپس در نقطه فروش، همکار دیگری فروش کلاه با همان تم و استایل پیراهن های خریداری شده را توصیه می کند. مشتری کلاه را به خریدهای خود اضافه می کند، هزینه اقلام را پرداخت می کند و فروشگاه را ترک می کند.
این پایان کار نیست، مشتری از معامله ای که به دست آورده بسیار راضی است، سه هفته بعد خود او یا اشخاص دیگری که از طریق وی از این خرید عالی با خبر شده اند برای خرید به فروشگاه مراجعه می کنند.
همین روند در وب سایت ها انجام می شود با این تفاوت که به جای همکاران بخش فروش، صفحات فروشی داریم که بر اساس قیف فروش، بازدیدکنندگان را برای خرید راهنمایی می کنند.

 
نظرات ارزشمند شما